:::: MENU ::::

9-5 (2011)

  • Jan 25 / 2014
  • 0

9-5 (2011)

Saab 9-5 NG zaprezentowany został podczas Międzynarodowej Wystawy Samochodowej we Frankfurcie w 2009 roku. Auto bazuje na przedłużonej platformie Epsilon 2 General Motors. Konstrukcja nowego modelu 9-5 powstała w ośrodku konstrukcyjnym Saaba w Trollhattan. Jest to tak naprawdę przedłużone podwozie Opla Insignii. Samochód jest większy od poprzedniej wersji 9-5.

   Bryła pojazdu różni się od brył konkurencji auta. Wygląd nawiązuje do koncepcyjnego modelu Saab Aero X. Jest ona masywna, szczególnie w tylnej części pojazdu, który otrzymał charakterystyczne reflektory, wykorzystujące technologię LED połączone z cienkim pasem dwóch neonów. Zegary pojazdu stylizowane są w tematyce lotniczej. Przedni grill osadzono głęboko. Umieszczono w nim reflektory przypominające bryłę lodu. Stacyjkę umieszczono, podobnie jak w poprzednikach, pomiędzy fotelami przy dźwigni skrzyni biegów. Wersja SportCombi nawiązuje stylistycznie m.in. poprzez linię szyb do poprzedniej generacji modelu.

Dostepne wersje benzynowe to: 1.6 Turbo, 2.0 Turbo, 2.8 V6 Turbo XWD oraz silniki diesla w dwóch wariantach – 2.0 TiD i 2.0 TTiD. Zgodnie z tradycją marki, model jest oferowany w wersjach wyposażenia Linear, Vector i Aero.

95new2